Związek Szlachty Polskiej
Oddział w Białymstoku

Lucjan Łapiński
herbu LUBICZ
ur. 07.02.1947 r. w Kropienicy Raciborach, gm. Kobylin Borzymy, pow. Wysokie Mazowieckie, Podlasie

Dawne gniazdo rodu:
XV-XVIII w. Łapy na Podlasiu.
XVIII-XX w. Kropiewnica Racibory, gm. Kobylin, pow. Wysokie Mazowieckie.

Historia rodziny:
Ród Łapińskich herbu Lubicz jest jednym z najliczniejszych rodów szlacheckich na Podlasiu. Wywodzi się z miejscowości Łapy - dawniej dwunastu rodowych wsi, dziś miasta - węzła kolejowego na trasie Warszawa-Białystok. Protoplastą gałęzi mojej rodziny jest Szymon, ożeniony w 1774 roku z Apolonią Roszkowską z Kropiwnickich, która wniosła mu w posagu majątek we wsi Kropiewnica Racibory w sąsiedniej parafii Kobylińskiej. Dziś z "gałęzi kropiewnickiej" żyje 13 rodzin o nazwisku Łapiński pochodzących od pra-pradziadka Karola Łapińskiego (1842-1891).Rodzina dziś:
Żona - Jolanta z Chmielewskich (h. Pomian),
dzieci: Łukasz Łubicz-Łapiński,Agnieszka Łapińska i Justyna Agata Łapińska
Wnuczka: Aniela-Marianna (ur. 2006 r.)

Biografia, zainteresowania:
Absolwent Liceum Pedagogicznego w Łapach, wydziału mechanicznego na Politechnice Białostockiej. Obecnie prywatny przedsiębiorca. Zainteresowania: sporty wodne, piłka nożna i siatkówka