Związek Szlachty Polskiej
Oddział w Białymstoku

Agnieszka Łapińska
herbu LUBICZ
ur. 3 grudnia 1980 roku, w Białymstoku

Dawne gniazdo rodu:
XV-XVIII w. Łapy na Podlasiu.
XVIII-XX w. Kropiewnica Racibory, gm. Kobylin, pow. Wysokie Mazowieckie.

Historia rodziny:
Ród Łapińskich herbu Lubicz jest jednym z najliczniejszych rodów szlacheckich na Podlasiu. Wywodzi się z miejscowości Łapy - dawniej dwunastu rodowych wsi, dziś miasta - węzła kolejowego na trasie Warszawa-Białystok. Protoplastą gałęzi mojej rodziny jest Szymon, ożeniony w 1774 roku z Apolonią Roszkowską z Kropiwnickich, która wniosła mu w posagu majątek we wsi Kropiewnica Racibory w sąsiedniej parafii Kobylińskiej. Dziś z "gałęzi kropiewnickiej" żyje 13 rodzin o nazwisku Łapiński pochodzących od pra-pradziadka Karola Łapińskiego (1842-1891).Rodzina dziś:
Siostra: Justyna Agata Łapińska, brat: Łukasz Łubicz-Łapiński 

Biografia
Jestem absolwentką 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łomży (1999) oraz Wydziału Ekonomii na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (2004). Po zakończeniu studiów byłam na rocznej wymianie praktyk na Uniwersytecie w Bucaramandze, w Kolumbii. Aktualnie pracuję jako analityk w General Electric Equipment Services i studiuję Międzynarodową Księgowość (ACCA).

Zainteresowania:
Sporty wodne, turystyka i podróże, kultura latynoamerykańska. Miłośniczka zjazdów rodzinnych oraz inicjatyw szlacheckich.