Związek Szlachty Polskiej
Oddział w Białymstoku

Justyna Agata Łapińska
herbu LUBICZ
ur. 25 października 1984 roku, w Białymstoku

Dawne gniazdo rodu:
XV-XVIII w. Łapy na Podlasiu.
XVIII-XX w. Kropiewnica Racibory, gm. Kobylin, pow. Wysokie Mazowieckie.

Historia rodziny:
Ród Łapińskich herbu Lubicz jest jednym z najliczniejszych rodów szlacheckich na Podlasiu. Wywodzi się z miejscowości Łapy - dawniej dwunastu rodowych wsi, dziś miasta - węzła kolejowego na trasie Warszawa-Białystok. Protoplastą gałęzi mojej rodziny jest Szymon, ożeniony w 1774 roku z Apolonią Roszkowską z Kropiwnickich, która wniosła mu w posagu majątek we wsi Kropiewnica Racibory w sąsiedniej parafii Kobylińskiej. Dziś z "gałęzi kropiewnickiej" żyje 13 rodzin o nazwisku Łapiński pochodzących od pra-pradziadka Karola Łapińskiego (1842-1891).Rodzina dziś:
Siostra: Agnieszka Łapińska, brat: Łukasz Łubicz-Łapiński

Biografia:
Absolwentka 1 Liceum Ogólnokształcącego w Łomży (2003), studentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku. Odbyłam również roczne wymiany studenckie na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu (2006), a także 10 Uniwersytecie w Paryżu (2007).

Zainteresowania:
Jestem entuzjastką sztuki (studentka Kolegium Mody w Łodzi) i muzyki (gram na skrzypcach). Lubię sport, podróże i dobrą kuchnię.