Związek Szlachty Polskiej
Oddział w Białymstoku

Łukasz Łubicz-Łapiński
herbu LUBICZ
ur. 6 grudnia 1977 roku, w Zambrowie

Dawne gniazdo rodu:
XV-XVIII w. Łapy na Podlasiu.
XVIII-XX w. Kropiewnica Racibory, gm. Kobylin, pow. Wysokie Mazowieckie.

Historia rodziny:
Ród Łapińskich herbu Lubicz jest jednym z najliczniejszych rodów szlacheckich na Podlasiu. Wywodzi się z miejscowości Łapy - dawniej dwunastu rodowych wsi, dziś miasta - węzła kolejowego na trasie Warszawa-Białystok. Protoplastą gałęzi mojej rodziny jest Szymon, ożeniony w 1774 roku z Apolonią Roszkowską z Kropiwnickich, która wniosła mu w posagu majątek we wsi Kropiewnica Racibory w sąsiedniej parafii Kobylińskiej. Dziś z "gałęzi kropiewnickiej" żyje 13 rodzin o nazwisku Łapiński pochodzących od pra-pradziadka Karola Łapińskiego (1842-1891).Rodzina dziś:
Żona: Agata Aleksandra z Szuleckich
Córka: Aniela Marianna (ur. 2006)
Siostry: Agnieszka Łapińska i Justyna Agata Łapińska

Biografia, zainteresowania:
Absolwent Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Łomży (1996), Wydziału Historycznego Uniwersytetu w Białymstoku (2001). Pracownik Biura Edukacji Publicznej - Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Interesuję się historią regionalną (Mazowsze, Podlasie, Kresy), heraldyką i genealogią (prowadzę badania od 1996 r.).